Atrakcje w Szczecinie

Asti to apartamenty w Szczecinie, które położone są w pobliżu wielu miejskich atrakcji oraz zabytków. Ich listę znajdziecie poniżej.

Filtruj atrakcje

Wybierz z listy kategorię

Interesujące miejsca

Wały Chrobrego

Wały Chrobrego

ul. Wały Chrobrego 1

Taras widokowy nad Odrą o długości około 500 metrów. Powstawał w latach 1902-1921. Do Wałów Chrobrego przynależy również zabytkowa fontanna, rzeźba przedstawiająca Herkulesa walczącego z centaurem. Z tarasu można podziwiać zarówno Odrę, jak i port. Przez wielu Wały Chrobrego uważane są za wizytówkę Szczecina. Taras znajduje się w rejestrze zabytków nieruchomych.

Jasne Błonia / Park Kasprowicza

Jasne Błonia / Park Kasprowicza

53°26′42,69"N 14°32′01,20"E

To należący do Parku Kasprowicza jeden z największych terenów zielonych w Szczecinie. Jego tworzenie trwało od 1925 do 1927 roku. Miejsce słynie przede wszystkim z dużej ilości rosnących tam platanów oraz znajdującego się tam Pomniku Czynu Polaków. Na pamiątkę mszy świętej odprawionej w 1987 roku w tym miejscu przez papieża Jana Pawła II, na Jasnych Błoniach postawiono pomnik z wizerunkiem polskiego papieża. Park Kasprowicza to największy park położony na terenie Szczecinie. Jego powierzchnia wynosi ponad 27 hektarów. Został założony w 1900 roku. Rośnie w nim wiele gatunków drzew m.in. sosny, platany, sosna Jeffrey'a. W parku znajduje się Ogród Różany oraz letni amfiteatr.

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich

ul. Korsarzy 341

Renesansowy zamek dawniej pełniący funkcję siedziby rodu Gryfitów. Dziś budynek jest nie tylko atrakcją turystyczną, ale i miejscem, w którym funkcjonuje kilka instytucji kulturalnych. Zamek zrekonstruowano w latach 1958-1970 i chociaż do dziś nie zachowało się wiele oryginalnych elementów jego wystroju, część komnat wciąż zawiera np. gotyckie sklepienia. Do atrakcji zamku należy m.in. zegar słoneczny, wahadło Foucaulta, sala Bogusława.

Muzeum Techniki i Komunikacji

Muzeum Techniki i Komunikacji

ul. Niemierzyńska 18a

Muzeum utworzono w 2006 roku w zabytkowej zajezdni tramwajowej. Można tu zobaczyć historyczne pojazdy z okresu II Rzeczpospolitej czy PRL-u oraz tramwaje i autobusy miejskie, które kiedyś kursowały po szczecińskich ulicach. W muzeum często organizowane są wystawy, warsztaty oraz festiwale związane z modelarstwem.

Szczecińskie podziemne trasy turystyczne

Szczecińskie podziemne trasy turystyczne

pl. Zawiszy 1

Znajdują się tu zrekonstruowane schrony z II wojny światowej oraz z czasów Zimnej Wojny. Jego powierzchnia całkowita wynosi 2500 metrów kwadratowych. Schron zbudowany jest z żelbetonowych ścian o grubości 3 metrów, a grubość sufitu wynosi ponad 2 metry. Podczas zwiedzania można zapoznać się z techniką budowania schronu, etapami tworzenia jego poszczególnych elementów i pomieszczeń. Zwiedzającym pokazywane są też magazyny z bronią oraz specjalistycznym sprzętem.

Atrakcje

Filharmonia Karłowicza

Filharmonia Karłowicza

ul. Małopolska 48

Istnieje od lat 50. XX wieku. Od 2014 roku ta instytucja kultury ma nową, nowoczesną siedzibę. W budynku znajdują się dwie sale koncertowe, kawiarnia oraz galeria. Gmach Filharmonii jest laureatem wielu wielu nagród z dziedziny architektury i kultury, organizowanych w Polsce oraz na całym świecie. Dzięki szerokiemu, różnorodnemu repertuarowi oraz niepowtarzalnemu wyglądowi, Filharmonia jest jedną z najciekawszych atrakcji Szczecina.

Kino Pionier

Kino Pionier

al. Wojska Polskiego 2

Należy ono do grona najdłużej działających kin na świecie. Działa nieprzerwanie w tym samym miejscu od 1907 roku. Kino posiada dwie sale (w tym jedną przypominającą kawiarnię), które urzekają prostotą wnętrz. Pionier wyróżnia się tym, że nie wyświetlane są tu filmy komercyjne.

Galeria handlowa KASKADA

Galeria handlowa "Kaskada"

al. Niepodległości 36

Nowoczesne centrum handlowe znajdujące się w samym centrum Szczecina. Na jego terenie funkcjonuje 140 sklepów i siłownia. Często organizowane są pokazy kulinarne, animacje zabaw dla dzieci oraz dni tematyczne.

Stare Miasto

Stare Miasto

53°25′42,24"N 14°33′35,64"E

Dzisiejszy wygląd szczecińskiego Starego Miasta to tylko ułamek tego, co znajdowało się tu przed II wojną światową. Ale mimo tego starówka zachwyca swoim urokiem za sprawą kolorowych, odrestaurowanych kamienic oraz licznych zabytków. Turyści mogą zwiedzić na Starym Mieście m.in. Zamek Książąt Pomorskich, Basztę Siedmiu Płaszczy i katedrę św. Jakuba.

Teatr Współczesny

Teatr Współczesny

ul. Wały Chrobrego 3

Teatr powstał w 1950 roku, pod obecną nazwą funkcjonuje od 1975 roku. Posiada trzy sceny. Dwie z nich znajdują się na Wałach Chrobrego, a jedna na Deptaku Bogusława. Wystawiane są tu polskie oraz zagraniczne sztuki współczesne oraz te należące do tzw. klasyki dramaturgii. W teatrze organizowane są warsztaty teatralne dla dzieci.

Rozrywka

Komora Hiperbaryczna

Komora Hiperbaryczna

ul. Bohaterów Warszawy 40

Miejsce, w którym każdy może poprawić stan swojego zdrowia. Skorzystanie z tlenoterapii hiperbarycznej, polegającej na dostarczeniu organizmowi ok. 100% tlenu, wspomaga leczenie wielu różnych dolegliwości. Z zabiegu mogą skorzystać osoby cierpiące m.in. na przewlekłe zmęczenie, migreny, stany zapalne.

Cafe 22

Cafe 22

pl. Rodła 8

Jeden z bardziej charakterystycznych oraz lokali gastronomicznych w Szczecinie. Kawiarnia mieści się 22. piętrze najwyższego szczecińskiego budynku, dzięki czemu można z niej podziwiać wspaniałą panoramę miasta. Niezwykłe widoki w połączeniu z ciekawym menu sprawiają, że jest to miejsce cieszące się popularnością zarówno wśród mieszkańców Szczecina, jak i turystów.

Klub Pinokio

Klub Pinokio

ul. Sikorskiego 29

Jest to jeden z najstarszych klubów nie tylko w Szczecinie, ale i w Polsce. Istnieje bowiem od ponad 50 lat. Od początku swojego istnienia klub ten był związany z wystąpieniami znanych pisarzy, poetów oraz muzyków. Dziś odbywają się tu nie tylko imprezy taneczne, ale i wydarzenia kulturalne. Klub jest laureatem wielu konkursów na najlepszy klub studencki. Ze względu na ciekawy wystrój wnętrz oraz różnorodną muzykę wciąż stanowi jedno z ważniejszych miejsc sceny klubowej w Szczecinie.

Free Blues Club

Free Blues Club

al. Powstańców Wielkopolskich 20

Kolejne wyjątkowe miejsce na rozrywkowej mapie Szczecina. Na scenie Free Blues Club pojawią się zagraniczne oraz polskie muzyczne legendy oraz wielkie osobistości. Odbywają się także koncerty również debiutujących zespołów. W klubie występowali m.in. Pat Metheny czy Tadeusz Nalepa. Lokal wyróżnia się niepowtarzalną atmosferą, ciekawym wystrojem oraz przede wszystkim – ciekawym wyborem repertuaru muzycznego.

Royal Thai Massage

Royal Thai Massage

ul. Sienna 5

To profesjonalny gabinet masażu tajskiego. Udany relaks zapewnia orientalny, zaciszny wystrój wnętrz oraz profesjonalni pracownicy, którzy swoje umiejętności szkolili w Bangkoku. Na gości czeka tu szeroki wybór zabiegów - od tajskiego masażu klasycznego po masaż z użyciem ziół.

Gastronomia

Pizzeria Peperoni

Pizzeria Peperoni

ul. Poniatowskiego 2

Szczecińska pizzeria z blisko 20-letnią tradycją. Odznacza się przytulnością lokali, wspaniałym menu zawierającym różnorodne dania. Idealne miejsce dla miłośników kuchni włoskiej oraz dla osób, które chciałyby zjeść pyszną kolację w romantycznej atmosferze.

Wyszak - Browar rodzinny

Wyszak - Browar rodzinny

ul. Księcia Mściwoja II 8

Browar znajdujący się gotyckiej piwnicy Ratusza Staromiejskiego z XV wieku. Lokal ten jest miejscem nie tylko z ciekawą historią, ale przede wszystkim stylowym, historycznym wystrojem wnętrz, który nadaje mu niezwykłą atmosferą. Odwiedzający Browar Wyszak mogą skosztować dań powstałych na bazie regionalnych specjałów. Co ciekawe, na miejscu metodą rzemieślniczą warzone jest piwo. Nazwa lokalu pochodzi od imienia szczecińskiego pirata, który po nieudanym najeźdźcie na Danię, z rzezimieszka stał się chrześcijaninem.

Karczma pod Kogutem

Karczma pod Kogutem

pl. Lotników 3/U1

Miejsce zachwycające swoim wystrojem oraz szerokim wyborem potraw. W menu znajdują się staropolskie dania polskie m.in. z dziczyzny. Warto wspomnieć o tym, że aranżacja wnętrz restauracji doskonale nawiązuje do serwowanych w niej potraw.

Trattoria Toscana

Trattoria Toscana

pl. Orła Białego 10

Niepowtarzalna restauracja, w której można skosztować pysznych dań z odległej Toskanii. W lokalu znajduje się tradycyjny włoski piec oraz otwarta kuchnia nadająca restauracji całkowicie włoski klimat. Radosna muzyka, świeże potrawy, znakomite połączenie smaku i zapachu, barwny wystrój wnętrz nawiązujący do włoskiego krajobrazu - wszystko to czeka na gości odwiedzających to miejsce.

Czekoladowa - Adam Sowa Pattiserie

Czekoladowa - Adam Sowa Pattiserie

al. Wojska Polskiego 17

Lokal będący jednocześnie restauracją oraz cukiernią. Duży wybór przeróżnych słodkości oraz znakomitych dań w połączeniu z kameralnym i stylowym wystrojem sprawia, że jest to świetne miejsce zarówno na romantyczny posiłek, rodzinny obiad czy też spotkanie biznesowe.